Kā analizēt un optimizēt Facebook uzņēmuma lapu – savas un konkurentu lapas monitorings

Konkurentu Facebook fanu lapas analīze

Vai Jums ir bijusi vēlme slepus ielavīties konkurentu uzņēmumā, lai saprastu kā viņiem izdodas gūt arvien jaunus klientus?

Šajā rakstā Jūs neuzzināsiet par populārākajiem maskēšanās veidiem un jaunākajām spiegošanas ierīcēm. Sniegsim Jums nelielu ieskatu par kaut ko labāku, ērtāku un pieejamāku – bezmaksas interneta vidē pieejamu rīku (FanpageKarma), kas palīdzēs Jums izveidot efektīvu Facebook fanu lapas stratēģiju, analizējot gan savas, gan konkurentu aktivitātes Facebook platformā.

Uzskatāmam piemēram esam veikuši Latvijā zināmu uzņēmumu Facebook kontu dueli ar industrijā līdzīgiem spēlētājiem! Zemāk skati uzņēmumu dueli un iemācies analizēt savu Facebook fanu lapu!

Latvijas uzņēmumu cīņas Facebook platformā (3 dueļi)

Let the games begin! Esam izveidojuši 3 dueļus, kur katrā duelī piedalās 2 Latvijā pazīstami uzņēmumi.

1.duelis – Manilla (@VeikalsManilla) vs. PIPARMĒTRA (@piparmetracom)

Šajā Facebook lapas duelī pārliecinošu uzvaru gūst uzņēmums PIPARMĒTRA (skatīt attēlu zemāk). Lai arī abu uzņēmumu fanu skaits ir vienāds, šis rādītājs nebūt nav noteicošais rādītājs, kas garantēs uzvaru duelī. Lai gūtu uzvaru, ir nepieciešams kas vairāk, proti, jāpanāk, ka Jūsu noteicošie rādītāji growth (fanu jeb apmeklētāju pieauguma indekss) un engagement (apmeklētāju iesaistīšanās – like, share, comment, reaction) ir pietiekami augsti.

Facebook uzņēmumu duelis 1

Veids, kā notvert Jūsu apmeklētāju uzmanību, ir publicēt ziņas, kas veicina to vēlmi iesaistīties, rada vēlmi ielūkoties tajos dziļāk un uzzināt ko vairāk. Līdzīgi kā tas ir ar mums cilvēkiem pirmais, kas piesaista mūsu uzmanību ir izskats, kas rada vēlmi iepazīt cilvēku nedaudz tuvāk un tālāk jau izšķirošais kritērijs ir cilvēka personība, cik cilvēks mums šķiet interesants un atraktīvs.

Facebook publicētajām ziņām ir jābūt atraktīvām, interesantām un dažādām, lai cilvēkam nezustu interese. To iespējams panākt ar šādiem paņēmieniem:

 • izvēloties atbilstošus atslēgvārdus (analīzes rezultāti norāda biežāk lietotos atslēgvārdus);
 • ievietojot mērķauditorijai tīkamas fotogrāfijas;
 • uzrunājot apmeklētajus ar tiešsaistes video (live);
 • rīkojot jēgpilnus konkursus (vairāk lasi blogā);
 • uzdodot apmeklētājiem jautājumus/uzdevumus, kas sniegs informāciju par viņu personību un paradumiem.

Analīzes rezultāti parāda arī ziņojumu, kas auditorijai ir licies saistošāks, ļaujot uzņēmumam pašam identificēt kādā stilā runāt ar savu mērķauditoriju, un arī, ieskatīties konkurenta uzņēmuma aktivitāšu rādītājos (sekmīgākie un vājākie publicētie ziņojumi, publikāciju biežums, u.c.).

2.duelis – Iks (@x) vs. Igrek (@y)

Šī Facebook lapu dueļa dalībnieki, kuru nosaukumi tika anonimizēti, ir Latvijas modes industrijas sastāvdaļa. Duelī uzvaru gūst uzņēmums Igrek, kuram ir mazāks fanu skaits nekā uzņēmumam Iks. Šis tikai pamato iepriekš norādīto faktu, ka fanu skaits nav noteicošais faktors sekmīgai Facebook lapai. Svarīgākie faktori, kam uzņēmumam ir jāpievērš uzmanība ir growth un engagement (kā saka – atkārtošana zināšanu māte). Kā viens mārketinga speciālists teica – ar sekotājiem par produktu nesamaksāsi !

Balstoties uz iesaistes rādītāju, rīks iesaka, kāda veida saturu būtu nepieciešams biežāk publicēt (Engagement matrix). Piemēram, Iks un Igrek duelī, Igrek ieteicams biežāk publicēt ziņojumus ar video (skatīt attēlu zemāk).

 

3.duelis – CrossFit 4Life Riga (@crossfit4lifebox) vs. Sport Factory (@sportfactoryriga)

Sīvā cīņā starp CrossFit 4 Life un Sport Factory uzvaras laurus plūc Sport Factory (skatīt attēlu zemāk)! Šis ir vēl viens piemērs tam, ka iepriekš minētie rādītāji growth un engagement spēlē nozīmīgu lomu. Lai arī šīs analīzes ietvaros redzams, ka pēdējo 28 dienu laikā uzņēmumiem nav nākuši klāt jauni fani (growth rādītājs abiem uzņēmumiem ir 0%), Sport Factory engagement rādītājs (1.1%) ļaujot tam gūt uzvaru.

No rezultātiem redzams, ka Sport Factory priekšrocība ir kvalitatīvi foto un video ziņojumi, kā arī jāpiebilst, ka ziņu publicēšana ir regulārāka kā CrossFit 4Life.

Uzņēmumu Facebook lapu salīdzināšana ir pieejama Fanpage Karma mājaslapā zem sadaļas Tools > Competition. Salīdzināšana tiek veikta, ņemot vērā iepriekš minētos kritērijus. Rezultātā tiek paziņots, kura no uzņēmumu Facebook lapām ir uzvarējusi kritēriju duelī.

Gatavi duelī uzvarēt savu konkurentu?

1.solis – savas Facebook lapas analīze

Kad ir izpētīts, kas konkurentu Facebook lapās interesants un pievilcīgs, varam ķerties klāt savu lapu iepazīšanai. Svarīgākie rādītāji, kuru izpratne palīdzēs analizēt lapu:

 • Lapas veiktspējas indekss (Page Performance Index) veidojas divu rādītāju apvienojumā – sekotāju iesaistīšanās rādītāja (like, share, comment, reaction) un lapas izaugsmes (fanu jeb apmeklētāju skaita pieaugums) apvienojumā;
 • Fanu skaits (Fans); – Lapas sekotāju skaits;
 • Vidējā lapas nedēļas izaugsme (Average Weekly Growth); – Lapas fanu (sekotāju) pieaugums pēdējo 7 dienu laikā;
 • Apmeklētāju iesaiste (Engagement) – Rādītājs veidojas no apmeklētāju vidējās iesaistes rādītāja (like, share, comment, reaction) dienas laikā, dalot ar lapas kopējo fanu daudzumu;
 • Apmeklētāju reakcija uz publicētajām ziņām (Post Interaction) – Rādītājs norāda uz to, cik spēcīgi fani reaģē uz ziņām. Rādītājs veidojas no vidēji viena apmeklētāja iesaistes rādītāja (like, share, comment, reaction) pret visām ziņām.
 • Servisa līmenis (Service level); – Uz cik daudz fanu ziņām tiek atbildēts;
 • Atbildes laiks (Response time) – cik ilgā laikā tiek sniegta atbilde lapas apmeklētājam;
 • Dienā publicēto ziņu skaits (Posts per day); – dienā publicēto ziņu skaits;
 • Reklāmu vērtība (Ad value); – nepieciešamās reklāmas izmaksas, lai citos kanālos sasniegtu tik pat daudz cilvēkus, kā tas tika sasniegts facebook platformā ar fanu lapu pēdējo 28 dienu laikā;
 • Sasniedzamība (total reach; post reach)– apmeklētāju skaits, kuri redzējuši publicēto ziņu.

Ievadot uzņēmuma Facebook lapas nosaukumu (nosaukums, kuram priekšā ir “@” zīme), tiek attēloti uzņēmuma Facebook mārketinga aktivitāšu rezultāti. Zemāk norādīti analīzes rezultāti dažādiem Latvijā pazīstamiem uzņēmumiem:

Jūs nodomāsiet “kādēļ mums nepieciešama visa šī informācija, ja mums jau tā ir daudz lapas apmeklētāji”. Tad nu mēs atklāsim nelielu noslēpumu. Tas, ka kāds ir kļuvis par Jūsu lapas fanu (apmeklētāju), nenozīmē, ka šis apmeklētājs reaģēs uz katru jūsu publicēto ziņojumu.

Piemēram, uzņēmuma “Gan Bei” apmeklētāju jeb fanu skaits ir viens no mazākajiem, tomēr pēdējā mēneša laikā ir visaugstākais apmeklētāju iesaistīšanās aktivitātes rādītājs (engagement), kā arī straujākais apmeklētāju pieaugums (average weekly growth). Tas nozīmē, ka uzņēmuma publicētās ziņas ir interaktīvas un piesaista apmeklētāju uzmanību (publicēti konkursi, piedāvājumi, jaunumi gan teksta formā, gan video).

Vērts iegaumēt, ka šie divi rādītāji (engagement un average weekly growth) ir būtiskākie rādītāji, kas kopumā ietekmē Facebook lapas veiktspējas rādītāju (Page Performance Index).

Fanpage Karma rīks piedāvā attēlot iegūtos analīžu rezultātus gan tabulā (kā tas attēlots augstāk), gan dažāda veida diagrammās. Analīzes ietvaros iespējams iepazīties ar detalizētiem analīzes rezultātiem (populārākas publicētās ziņas, video, atslēgvārdi, biežāk lietotie vārdi, u.c.), kas ļauj uzņēmumam identificēt Facebook lapas stiprās un vājās puses.

Kad konkurentu Facebook lapas ir izspiegotas un savas izanalizētas, nākamais solis ceļā uz savas Facebook lapas optimizāciju ir rādītāju uzlabošana. Kā uzlabot rādītājus un pelnīt ar savu lapu? Par to un vēl citiem rīkiem pastāstīsim Laboratorijā!

Vairāk par laboratoriju: http://laboratorija.digijourney.com/   

 

 

September 28, 2017

0 Responses on Kā analizēt un optimizēt Facebook uzņēmuma lapu - savas un konkurentu lapas monitorings"

Leave a Message