Digitaljourney Digitālā mārketinga kursiDigitaljourney Digitālā mārketinga kursi
  • Sākums
  • Kursi
    • Mārketinga kursi
  • Individuālie pakalpojumi
    • Individuālās apmācības
    • Google Ads audits
  • Kursu kalendārs
  • Par mums
    • Galerija
    • Karjeras iespējas
    • Prakse Mārketinga nodaļā
  • Blogs
  • Kontakti
    • 0

blogs

  • Sākums
  • Blogs
  • blogs
  • Satura mārketinga tendences 2019. gadam

Satura mārketinga tendences 2019. gadam

  • Kategorija blogs
  • Datums 03/01/2019

Digitālais mārketings nav nekas jauns, vai ne?

 

Taču vēl joprojām lielai daļai uzņēmumu īpašnieku un mārketinga vadītāju ir skeptiska nostāja vai nesapratne par digitālo mārketingu un tā nozīmi uzņēmuma izaugsmē un atpazīstamības veicināšanā. Vēl ir daļa cilvēku, kuri vēl arvien par efektīvāko mārketinga kanālu uzskata tradicionālos medijus (televīzija, radio, laikraksti), bet šo cilvēku grupu strauji nomaina mileniāļi (millennials), kas ir auguši kopā ar internetu, tehnoloģiskajām iekārtām (viedtālruņi, planšetes, klēpjdatori), tāpēc pēdējo gadu laikā sociālie mediji kā Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Linkedin ir attīsījušies gaismas ātrumā.

 

Sociālie mediji strauji mainās, attīstās, pārveidojās un mēs ticam, ka grūti izsekot visām aktualitātēm un jauninājumiem.

Ir skaidrs, ka gandrīz visi ir pazīstami ar vismaz vienu no sociālajiem tīkliem, taču pajautā sev  jautājumus par satura mārketingu: Kas tas ir? Kādēļ tas ir vajadzīgs? Ko tas dod?

Nespēj atbildēt uz šiem jautājumiem? Ja tā, tad bloga raksts ir kā radīts Tev!

Vispirms iepazīsties ar pāris faktiem par satura mārketingu* :

1) WordPress (bezmaksas web bāzēta programmatūra, kuru var izmantot jebkurš, lai izveidotu un uzturētu mājas lapu vai blogu) katru mēnesi vien tiek publicēti apmēram 74.7 milj. bloga rakstu.

2) TOP 3 satura mārketinga stratēģijas ir sociālo mediju saturs (83%), blogi (80%), un e-pasta jaunumu saņemšana (77%).

3) 89% no B2B (business to business) izmanto satura mārketinga stratēģijas mērķu sasniegšanai.

Tieši satura mārketings ir visstraujāk augošais un efektīvākais mārketinga veids, kurš, tradicionālajiem medijiem paliekot nenozīmīgākiem, nekur nepazudīs.

Tātad, ķeramies klāt jautājumiem?

Kas ir satura mārketings?

Satura mārketings ir mūsdienīgs veids, kā sasniegt jaunus klientus, komunicēt ar esošajiem un nodot aktuālāko informāciju video, attēlu, blogu vai citā veidā. Satura mārketinga galvenais mērķis ir piesaistīt auditoriju. Kad auditorija ir piesaistīta, tad seko sevis pierādīšana, uzticības gūšana un nozīmīguma uzturēšana, lai auditoriju pārkonvertētu par pircējiem, lasītājiem, spēlētājiem vai cita veida klientiem. Satura mārketingam ir jābūt uzmanību piesaistošam, interesantam, pamācošam, nevis tikai uz zīmola pašreklāmu vērstam.

Par tendencēm runājot:

Satura mārketings pāraug tradicionālo mārketingu

Arvien vairāk biznesu iegulda mazāk tradicionālajos mārketinga kanālos un arvien vairāk satura mārketinga kanālos. Tādi zīmoli kā Lamborghini, Rolls-Royce un Ferrari nekad nav izmantojuši tradicionālo mārketingu. Un tas nav tāpēc, ka to nevarētu atļauties (starp citu, satura mārketings ir budžetam draudzīgāks par tradicionālo mārketingu), bet gan tāpēc, ka izvēloties tradicionālo reklāmu (televīzijā, radio vai drukātajos medijos), nav tik precīzu iespēju tēmēt uz saviem potencionālajiem klientiem. Rezultātā reklāma ir sasniegusi, piemēram, 90 tūkstošus cilvēku, bet Tavi potencionālie klienti, ja Tavs piedāvājums nav pirmās nepieciešamības preces, var būt tikai kādi 30. Toties salīdzini ar reklāmu intrernetā (piem., sociālajā tīklā Facebook), kur Tu pats vari noteikt, kādai auditorijai rādīt reklāmu pēc to interesēm, demogrāfiskajiem, ģeogrāfiskajiem un citiem rādītājiem, kā arī pielāgot ziņojumu atbilstoši izvēlētajai auditorijai. Jā, nepārmaksāšana, vienkāršota auitorijas sasniedzamība un efektivitāte ir tas, kas raksturo satura mārketingu!

Personalizēšana

Nozīmīgāka ir palikusi prasme pielāgoties un kļūt par līdzinieku savam klientam. Cilvēku tendence sociālajos tīklos ir dalīties un izteikt viedokli par saturu, kam viņi var just līdzi, empatizēt, vai ja saturs ir izraisījis spēcīgas emocijas. Un dalīšanās ar saturu ir ļoti nozīmīga darbība Tev, uzņēmēj un mārketing vadītāj! Jo personalizētāks būs tavs saturs, jo vairāk cilvēku tas uzrunās, liks vēlēties dalīties un tā Tu sasniegsi vēl vairāk potenciālo klientu.

SEO optimizēšana

Jeb mājaslapu optimizēšana meklētājprogrammām ir viena no lietām, kurai tiek pievērsta pastiprinātāka uzmanība ik gadu. Nav noslēpums, ka ka Google meklēšanas programmā uzņēmumam ir svarīgi atrasties topa augšpusē vai vismaz meklēšanas pirmajā lapā. Līdz ar citiem mājaslapas optimizēšanas pamatprincipiem (vairāk par SEO lasi šeit) īpaši svarīgs mājaslapā ir arī augstvērtīgs, unikāls, lietotājam noderīgs SEO optimizēts saturs – arvien populārāks kļūst tieši garā formāta saturs (ap 2000 vārdu) un neviena mājaslapa vairs nav iedomājama arī bez bloga sadaļas. Tev vēl nav bloga sadaļa? Ja tā, tad pēdējais brīdis to izveidot!

Vebināri

Nav vajadzības baidīties no šī vārda – drīzumā pieradīsiet, jo redzēsiet un dzirdēsiet ar vien biežāk.

Vienkāršiem vārdiem – tas ir interneta seminārs, kurā Jūs varat iesaistīties no jebkuras vietas pasaulē, ja vien jums ir dators vai viedtālrunis. Vebināru var dēvēt arī par video tiešraidi (live video) caur kādu no sociālajiem medijiem, jo tas notiek tiešraidē.

Vebināri tiek rīkoti par visdažādākajām tēmām. Visizplatītākais paņēmiens ir tāds, ka kameras priekšā – vebinārā – uzstājas kādas nozares profesionāļi, veicēji un vebināra klausītājiem kaut ko stāsta, rāda vai veido sarunu un “apmeklētāji” iesaistās ar komentāru palīdzību. Vebināri ir lieliska alternatīva ierastajiem semināriem. Jebkurš, kas vēlas kaut ko apgūt, bet netiek uz semināru norises vietām, bez problēmām var iesaistīties. Kā arī, protams, vebinārs ir budžetam draudzīgāks, jo nav jāīrē telpas, tehnika, jārūpējas par uzkodām utt. 

Video saturs

Jau tikai ASV mērogos skatoties, 75 milijoni cilvēku katru dienu noskatās vismaz vienu video. Ir izpētīts, ka pat vārda “video” pieminēšana e-pasta apraksta (subject) ailē paaugstina klikšķu biežumu (CTR)  par 13%.

Nav pārsteigums, ka 50% no visiem video skatījumiem nāk no mobilajām ierīcēm!** Skaidri saprotams, ka video saturs pārspēs visu pārējo, jo video ir viegli uztverams, neprasa pūles no patērētāja un veicina pirkumu izdarīšanu.

Pielāgotība mobilajām ierīcēm

Mūsdienās ir jāpievērš uzmanība ne tikai, lai mājaslapa un tajā publicētais saturs būtu pielāgotu datoriem (desktop), planšdatoriem (tablet), bet arī mobilajiem tākruņiem (mobile). 

Mobilais tālrunis vairs nav tikai piesaistes kanāls un asistētājs. Tas ir sācis arī pārdot un, ja vidēji no mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem tiek veikti vairāk nekā 20% pirkumu, tas jau ir nopietns apjoms, kuru nedrīkstētu pazaudēt. Salīdzinot pēdējos 3 gadus un, balstoties uz aģentūras Infinitum E-komercijas apskatu par 2018.gadu, starpība ir pamanāma. 2016.gadā 9,41% no pirkumiem tika veikti no viedtālruņiem, bet jau 2017.gadā jau 17,87%.***  Tāpēc saturu ir ļoti svarīgi pielāgot mobilo ierīču skatam un lietošanas ērtumam.

Kopumā skatoties uz tendencēm, var secināt, ka aktīvāk jāveido individuālais video saturs, jāizmanto video tiešraides (facebook, instagram) un noteikti jāpārliecinās, ka jūsu mājaslapa ir pielāgota un ērti lietojama mobilajām ierīcēm.

Mūsdienu piedāvājumu okeānā, lai izceltos, ir svarīgi būt unikāliem, saprotami pasniegt savu pievienotu vērtību un nebaidīties riskēt!

Ja vēlies apgūt vairāk par seo optimizēšanu, facebook reklāmu, satura mārketingu, digitālā mārketinga pamatiem, aicinām uz mūsu kursiem, kur Jūs tieši uzzināsiet par efektīvākajiem un noderīgākajiem satura veidiem, un tā uzlabošanu, kanāliem, trikiem un daudz ko citu.

 

* No Brandwatch.com “121 Amazing Social Media Statistics and Facts”
** No Impactbnd “14 Reasons Why You Need to Use Video Content Marketing [2018  Infographic]”
*** No https://infinitum.agency/infinitum-e-komercijas-apskats-2018-ir-klat/

  • Share:
author avatar
Jānis Birģelis
Jānis Birģelis ir Google Analytics pārzinis. Ja citi dienu sāk ar ieskatīšanos savā Facebook kontā, tad Jānis – ar ieskatu Google Analytics kontā. Jānis ar datu analītiku nodarbojas kopš 2012. gada, ir sertificēts Google treneris un ir vienīgais cilvēks Baltijā, kurš ir sertificēts pārstāvēt Google 360 Suite analītikas produktu, kura cena ir 150 000 EUR gadā. Jānis Tev varēs pastāstīt reklāmu veiksmju un neveiksmju iemeslus, izanalizēt katru reklāmu līdz mazākajam sīkumam. 

Iepriekšējais raksts

Treneru stāsti #3 - Elīna Stafecka par Satura mārketingu
03/01/2019

Nākošais raksts

9 noderīgi bezmaksas mārketinga rīki, kas atvieglos Tavu ikdienu. Apsolām!
04/02/2019

Tev varētu interesēt

top3-iemesli
TOP 3 ieguvumi, paliekot mājās un apmeklējot kursus tiešsaistē
8 aprīlis, 2020
Blogam2020Tendences
Digitālā mārketinga tendences 2020. gadā
21 janvāris, 2020
DigitalaReklamaBlogs
Digitālā reklāma: neliela vai ļoti būtiska digitālā mārketinga sastāvdaļa?
7 novembris, 2019

Visas tiesības paturētas. SIA Digital Journey © 2012 - 2019

  • Prakse Mārketinga nodaļā
  • Karjeras iespējas
  • Privātuma politika
  • Lietošanas noteikumi
  • BUJ
  • Kontakti

Ieiet savā profilā

Ienāc ar

Facebook Google LinkedIn
logo


Aizmirsi paroli?

Neesi reģistrējies? Reģistrējies šeit

Register a new account

Ienāc ar

Facebook Google LinkedIn
logo


Are you a member? Login now