Semināra “Boot Camp” mājaslapa pirmajā dienā pārdeva pusi no pasākuma biļetēm! Kā? Lasi zemāk.

Raksta autors: Ivars Bandonis – mājaslapu konversiju eksperts

Apkopojot rezultātus:
Pieteikuma formu mājaslapā aizpildīja 33 cilvēki. Pasākumā kopā bija pieejamas 50 vietas.
5 cilvēki pieteica arī savu kolēģi (notika pie-pārdošana)
KATRS 10 APMEKLĒTĀJS AIZPILDĪJA PIETIEKUMU

Šis ir neliels ieskats Boot Camp mājaslapas plānošanas un izveides procesā, kas palīdzēja izpārdot visas pasākuma biļetes.

Ja apmeklēsiet Boot Camp (http://bootcamp.digijourney.com/) mājaslapu, tad ziniet, ka sākotnēji bija paredzēta pavisam cita lapas versija, kas jau pilnībā bija izstrādāta. Īsi pirms palaišanas to palūdza apskatīt Ivaram – mūsu mājaslapau uzlabošanas (CRO) trenerim. Ko Ivars pateica 3 nedēļas līdz pasākuma norises dienai? – Jāpārtaisa.

Turpmāk lasiet Ivara argumentāciju:

Kad apskatīju izstrādāto pasākuma mājaslapu, redzēju, ka tajā ir vairākas problēmas par kurām runāju savos kursos. Sapratu, ka kopā ar Digital Journey komandu mēs varam daudz labāk. Diemžēl nebija laika pārprogrammēt, tādēļ teicu, ka jauno versiju izveidošu online mājaslapu izveides platformā www.weebly.com, jo skaidri redzēju, ka varam panāk uzlabojumus saliekot pareizos akcentus un mērķus:

1. Definējam “Sākumlapas” mērķi: “ieinteresēt un parādīt pasākuma uzticamību”
2. Definējām sadaļu “Programma” kā galveno sadaļu, kurai “jāpārdod”
3. Pareizo attēlu izvēli un izvietošanu
4. Satura samazināšanu un pārveidi virsrakstos

Pirmkārt, jāsaka, ka liels darbs ar satura izveidi un struktūru jau bija izdarīts iepriekšējā Boot Camp lapas versijā – man tikai vajadzēja atbrīvoties no liekā un salikt pareizos akcentus. Kā arī Boot Camp veidotājam “Digital Journey” ir aktīvs Facebook profils un e-pastu sarakste ar saviem lasītājiem, kas ļauj efektīvi nodot informāciju iesildītajai auditorijai. Notikušais pasākums ir daudzu cilvēku nopelns un mājaslapa, lai gan neliela, bet nozīmīga daļa no visa. Ar to es gribu skaidri pasacīt, ka veiksmīgam pasākumam būs vajadzīgs, kas daudz vairāk par labu mājaslapu.

Tātad – kā mēs panācām, ka pasākuma mājasapa ienesa gandrīz 40 pieteikumus no 50 vietām:

1. Definējam sākumlapai mērķi: “ieinteresēt un parādīt pasākuma uzticamību”

Svarīgākais veidojot mājaslapu ir apzināties, ko vēlamies sasniegt ar katru sadaļu. Definēju, ka sākumlapas uzdevums ir ieinteresēt apmeklētāju (ne pārdot), jeb radīt vēlmi uzzināt vairāk par pasākumu. Pircējs nav gatavs pirkt, ja nesaprot, ko pērk. Tādēļ ir kļūda kaut ko pārdot iepriekš neskaidrojot un neradot interesi. Jāpiemin, ka Digital Journey radītais Boot Camp ir jauns pasākumu formāts, tādejādi bija svarīgi, ka apmeklētājam (kurš nav pazīstams ar DIGI vakariem) veidojas uzticamība šim pasākumam. Viss augstāk minētais lielā mērā noteica akcentus – lielas bildes no realizētiem pasākumiem, lieli un izlasāmi virsraksti, kā arī atsauksmes. Saturu centāmies veidot īsu un viegli uztveramu, lai nebūtu slinkums lasīt. 🙂

  1. Pareizo attēlu izvēle un izvietošana

    Attēlu izvēlei ir milzīga nozīme, jo tā ir viena no pirmajām lietām, ko meklē. Attēliem ir jāparāda gala produkts – kvalitatīva un apmeklēta konference. Jārada uzticamība – ar lielām un empātiskām speciālistu bildēm. Nepārprotiet, es nesaku, ka mājaslapa jāpārveido par galeriju, bet bilžu izvēlei jābūt pārdomātai – jārada uzticamība un vēlme apmeklēt pasākumu. Tādēļ arī izvēlējos sākt ar pasākuma fona bildi, lielām lektoru bildēm un “ieguvumu” fona bildi no jau organizēa pasākuma. Atslēgas vārds ir radīt uzticamību un vēlmi izmēģināt.

3. Programmas sadaļa kā pārdošanas pamatsadaļa

Cilvēki nāk klausīties zināmus cilvēkus, iegūt zināšanas un uzzināt ko vērtīgu. Un kur gan var iegūt gala priekštatu par jebkuru pasākumu? Tā ir programma un tās iztirzājums! Sapratām, ka programma mājaslapā būs tā, kas pārdos un spēlēs svarīgāko lomu pārdošanā. Labā ziņa, ka tā bija gatava – nācās piekoriģēt virsrakstus un saturu. Kā arī izcelt katra runātāja unikalitāti un galvenos tēmas pieturpunktus. Papildus uztaisījām sadaļu “Speciālisti”, lai cilvēki saprastu, kas runās un ko var sagaidīt. Atcerieties – jo precīzāku informāciju sniegsiet un jo atbilstošāku mērķauditoriju piesaistīsiet, jo tā būs apmierinātāka.

Milzīgu lomu spēlēja lektoru tēmu nosaukumi – kuru uzdevums bija parādīt unikalitāti un ieinteresēt. Tēmas, protams, veidoja paši lektori.

  1. Satura samazināšana, palielināšana un akcentu izcelšana

    Saturs ir karalis! Saturs ir tas, kam ir vislielākā ietekme uz pārdošanu. Kvalitatīvs saturs dara brīnumus! Attēli var ieinteresēt un radīt vēlmi, bet tad nāk praktiskie jautājumi uz kuriem mājaslapas apmeklētāji meklē atbildes – kas būs tik interesants, par ko katrs runās, par kādām tēmām? Ziniet, ka apmeklētāji lielākoties nevis lasa Jūsu mājaslapā, bet “skenē” to – pievērš uzmanību attēliem, virsrakstiem, izceltajiem tekstiem un arī lasa tos, ja rodas interese. Lai izveidotu labu saturu, ir jāsaprot mērķauditorija – kopā ar satura speciālistiem no Digital Journey definējām mērķauditorijas un Elīna (satura mārketinga eksperte) palīdzēja padarīt saturu saistošu tām. Papildus varu minēt, ka šajā mājaslapā virzījos uz konceptu – jo mazāk, jo labāk apvienojumā ar lieliem fontiem. Lielie fonti tika izvēlēti, lai lapas apmeklētājs uztvertu būtiskāko.


Apkopojumam:

1. Definējiet mājaslapas sadaļu mērķus un ziniet savas mērķauditorijas vajadzības.
2. Nenovērtējiet par zemu dizainu un izskatu – dizains spēj pārdot.
3. Definējiet mērķauditorijas, kam rakstāt saturu. Saturā lietojiet lielus, skaidrojošus un izceltus virsrakstus.
4. Izmantojiet bildes, lai stiprinātu uzticamību par produktu. Darījumi notiek, kad klients uzticas.
5. Saprotiet, kura sadaļa “pārdod” un nežēlojiet laiku un pacietību tās uzlabošanai.
6. Vienmēr ziniet no kurienes iegūsiet kvalitatīvo “trafiku” jeb apmeklētājus. Nav trafika, nav pārdošanas.

Lielu nozīmi nospēlēja lektoru īsie video, kurus sagatavoja pasākuma organizatore Evita ar komandu un publicēja līdz pasākuma dienai. Tas neļāva aizmirst par pasākumu un kultivēja interesi. Šie video ir lielisks remārketinga materiāls, kurš attīstīja saikni ar interesentu!

 


Mājaslapu pārvērst par klientu piesaistošu un pelnošu palīdzēs Ivars Bandonis konversiju optimizācijas (CRO) kursos. 

Pieteikties!

 

August 11, 2017

0 Responses on Semināra “Boot Camp” mājaslapa pirmajā dienā pārdeva pusi no pasākuma biļetēm! Kā? Lasi zemāk."

Leave a Message